Viziri su donirani Zavodu za javno zdravstvo Varaždinske županije, a bit će proslijeđeni liječnicima koji rade u ambulantama obiteljske medicine te pedijatarskim ambulantama diljem grada Varaždina.

Današnjom donacijom zaštitnih vizira, Rotary klub Varaždin 1181 priključio se mnogim pojedincima, udrugama i ustanovama koje su ovih dana stale uz hrvatske liječnike kako bi im olakšali posao u ovo izazovno vrijeme pandemije virusa COVID 19.

- Budući da liječnici u ambulantama brinu za više tisuća pacijenata, važno je omogućiti njihovu zaštitu pri radu s pacijentima kako bi svima osigurali potrebnu zdravstvenu skrb. Osim zaštite liječnika u sustavu javnog zdravstva, Rotary klub Varaždin 1181, na inicijativu člana Darka Mehuna također su uz pomoć 3D printera kreirali i donirali vizire djelatnicima odjela otorinolaringologije u Varaždinskoj bolnici, ali i liječnicima na otoku Hvaru koji su se također obratili za pomoć - kažu.

Donirane vizire je danas preuzela voditeljica djelatnosti javnog zdravstva, dr. Irena Stipešević Rakamarić koja je naglasila kako će ova donacija zasigurno omogućiti sigurnije uvjete rada liječnicima u 23 ambulanti opće medicine I 4 pedijatarskih ambulanti na području grada Varaždina.

- Ova donacija ne bi bila moguća bez potpore partnera: Elektrostrojarske škole Varaždin, FOI Varaždin, Mehun d.o.o. Varaždin, Geokol d.o.o. Varaždin I Pozamanterija – materijali, trake, čipke d.o.o. Mursko Središće - zaključuju.